Paribu Hub desteği ve Paribu Ventures katılımıyla gerçekleştirilen blokzincir paneli yoğun ilgi gördü
  • Zeugma Haber
  • Ekonomi
  • Paribu Hub desteği ve Paribu Ventures katılımıyla gerçekleştirilen blokzincir paneli yoğun ilgi gördü
24 okunma

Paribu Hub desteği ve Paribu Ventures katılımıyla gerçekleştirilen blokzincir paneli yoğun ilgi gördü

ABONE OL
03/11/2022 17:10
Paribu Hub desteği ve Paribu Ventures katılımıyla gerçekleştirilen blokzincir paneli yoğun ilgi gördü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Paribu Hub’ın desteğiyle Sabancı Üniversitesi Blockchain Kulübü Subchain’in düzenlediği blokzincir konulu panelde geleceğin blokzincir ekosistemi konuşuldu. Paribu Ventures’ın  blokzincir alanındaki yatırımlarını anlattığı panel 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Paribu tarafından blokzincir bilinirliğini artırmak ve ekosisteminin sürdürülebilir şekilde büyümesini sağlamak hedefiyle kurulan Paribu Hub’ın desteğiyle, Sabancı Üniversitesi’nde blokzincir konulu bir panel gerçekleştirildi. Sabancı Üniversitesi bünyesinde blokzincir bilinirliğini artırma hedefiyle kurulan Blockchain Kulübü öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Paribu Ventures Direktörü Utku Dördüncü, Paribu Ventures Yöneticisi Erman Taylan ve ekonomist Efe Bulduk konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğe katılan öğrenciler ile girişimcilik, blokzincir ekosisteminin içinde yer alma, web3 dünyasına geçiş, blokzincir alanındaki yatırımlar, Paribu Ventures’ın projelere hangi konularda nasıl destek sağladığı ve yatırım yaparken nelere dikkat ettiği konuşuldu.  Kripto paralardan NFT'lere, Metaverse'ten blokzincir tabanlı oyunlara kadar web3 alanındaki girişimlerle ilgilenen Paribu Ventures ve projeleri hakkında bilgiler veren Utku Dördüncü ve Erman Taylan, öğrencilerle blokzincir teknolojisi, web3 dünyasının trendleri ile sektörün geleceğine ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

 

 “Paribu Ventures tüm yatırımlarına uzun vadeli bakıyor”

Paribu Ventures Direktörü Utku Dördüncü panelde şu açıklamalarda bulundu: “Paribu Ventures ile blokzincir tabanlı bir girişimci kültürü yaratmayı amaçlarken, Paribu Hub platformumuz ile de blokzincir yatırımları için ekosistemin gelişmesine destek sağlayacağız. Paribu Ventures tarafında yatırımlarımızın yaklaşık yarısını Türkiye'deki girişimcilere sağlarken, Türkiye'de blokzincir alanında çalışmalar yapan, erken aşamadaki tüm başarılı girişimcilere ulaşmayı hedefliyoruz. Paribu Ventures tüm yatırımlarına uzun vadeli bakıyor ve girişimci odaklı olmaya önem veriyor. Bu yüzden burada öğrencilerle bir araya gelmek, sektörün geleceği ve girişimcilik üzerine konuşmak bizim için oldukça önemli.”

 

"Blokzincir tabanlı bir girişimci kültürü yaratmayı hedefliyoruz”

Paribu Ventures Yöneticisi Erman Taylan ise blokzincir ekosistemi ve girişimcilik hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Paribu Ventures olarak blokzincir tabanlı bir girişimci kültürü yaratmayı hedefliyoruz. Yatırım yapmadan önce de mentörlük yapmak ve girişimciyle yakın iletişimde olmak istiyoruz. Geleceğin girişimcileri olan öğrencilerle bir araya gelmek bizim için mutluluk verici. Paribu Hub’ın da bu alanda bize yeni kanallar açacağına inanıyoruz.” 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.