Xsolla, NFT ile ödeme çözümlerini güncelledi
27 okunma

Xsolla, NFT ile ödeme çözümlerini güncelledi

ABONE OL
01/11/2022 14:30
Xsolla, NFT ile ödeme çözümlerini güncelledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kullanıcılar dört farklı işlemi aynı anda yapabilecek 

 

Lider küresel video oyun ticareti şirketi Xsolla, NFT ile ödeme çözüm hizmetine yeni özellikler ekledi. Güncellemelerle Web 3.0'ın önündeki engelleri kaldıran marka,   kullanıcıların NFT satmalarına, saklamalarına, basmalarına ve kullanıcıların cüzdanlarına göndermelerine olanak tanıyor.

 

Oyun geliştiricilerinin kendi oyun ekonomilerine NFT’leri hızlı ve güvenli şekilde eklemelerine imkan veren Xsolla, ödeme çözüm hizmetini güncelleyerek yeni özellikler ekledi. Yenilenen NFT ile ödeme çözümü,  video oyunları ve diğer dijital içerik üreten işletmelere, işlerini artırma fırsatı yakalıyor. İş ortakları artık NFT'leri satabiliyor, kullanıcıların dijital öğeler satın almalarına ve Fiat tercihli ödeme yöntemini kullanarak bunları NFT'lere basmalarına izin veriyor. Öte yandan NFT'leri iş ortağının veya Xsolla'nın envanterinde saklayabilirken, basılmış öğeleri kullanıcıların cüzdanlarına gönderebiliyor.  Ayrıca bu çözüm, iş ortaklarının Ethereum, Solana ve Polygon dahil olmak üzere büyük blok zincirlerine ve desteklenen 100'den fazla e-cüzdana bağlanmalarını sağlıyor.

 

“Eşsiz özelliklerle bir adım ileride olmaya devam ediyoruz”

Dünya genelindeki mobil oyun geliştiricilerinin daha fazla coğrafyada daha fazla oyuncuya ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştiricilere sınıfının en iyisi hizmeti ve desteği sunmayı taahhüt ettiklerini söyleyen Xsolla Başkanı Chris Hewish, “Mobil oyun sektörü geliştikçe, ortaklarımızın oyuncularıyla doğrudan iletişime geçmelerine yardımcı olan mobil çözümümüze eşsiz özellikler sunarak bir adım ileride olmaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

 

“Fragmanlar 250 bin dolara kadar finanse edilebilecek”

Xsolla’nın yeni Oyun Yatırım Platformu + Fragman Programı’na yönelik de bilgi veren Chris Hewish, “Oyun fragmanları, video oyunu pazarlamasının önemli bir bileşeni haline geldi. Güçlü bir fragman heyecan yaratabilir, ön siparişleri artırabilir, oyun satışlarını yükseltebilir ve hatta piyasaya sürüldükten sonra bir oyunu pazarlayabilir. Bu yeni programda geliştiriciler, gelecekte oyunlarından elde edilecek geliri paylaşma karşılığında fragmanlarının 250 bin dolara kadar finanse edilmesi için başvuru yapabilirler. Fragmanın temel fondan daha pahalı olması durumunda, Oyun Yatırım Platformu aracılığıyla artırılır. Oyun Yatırım Platformu, yatırıma hazır oyunlardan oluşan bir portföydür. Yüksek net değerli şahıslar ve aile ofisleri dahil olmak üzere akredite yatırımcılar portföye göz atabilir ya da doğrudan kriterlerine uyan oyunları araştırabilir. İstedikleri oyunu bulduktan sonra, yatırımcılar Xsolla ile görüşerek geliştirici tarafından önceden belirlenen şartlarla projeye ortak yatırım yapmayı taahhüt eder” şeklinde konuştu 

 

“Web Shop ile her tüketici için benzersiz bir deneyim sunuyoruz”

Oyun geliştiricilerinin, güncellenmiş Web Shop aracılığıyla oyuncu promosyonlarını yönetebileceğini ve pazarlama çalışmalarını özelleştirebileceğini vurgulayan Chris Hewish, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Güncellenen Xsolla Web Shop özellikleri, pazar talepleriyle uyumlu ve iş ortaklarının çevrimiçi mağazalarından tüketicilerle doğrudan etkileşim kurarak fayda sağlamalarına olanak tanıyor. Bu yeni özellikler, oyun geliştiricilerinin oyuncu promosyonlarını yönetmelerine ve her tüketici için benzersiz ve değerli bir deneyim sunmak üzere pazarlama çalışmalarını kişiselleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.